شیرینی بامیه

شیرینی بامیه

شیرینی بامیه

کره 110 گرم
تخم مرغ 5 عدد
آرد 2 لیوان
شکر 2 لیوان
گلاب 4 قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده 4 قاشق غذاخوری
نمک 1/4 قاشق چایخوری

 شیرینی بامیه

شهد بامیه : 1 لیوان آب و شکر را درون قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش بیاید و شکر حل شود سپس زعفران و گلاب را اضافه و مخلوط کنید.

اجازه دهید شهد 10 دقیقه بجوشد سپس از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا سرد شود ( میتوانید 1 قاشق چایخوری آبلیمو هم اضافه کنید ).

شیرینی بامیه

بامیه : 1 و 1/2 لیوان آب و کره را درون قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید پس از اینکه به جوش آمد آرد و نمک را اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر جمع شود.

شیرینی بامیه

10 دقیقه با حرارت ملایم خمیر را هم بزنید تا خمیر بپزد سپس خمیر را درون کاسه ای بریزید و روی آن را با سلفون بپوشانید و کناری قرار دهید.

شیرینی بامیه

پس از اینکه خمیر کمی سرد شد تخم مرغ ها را به نوبت اضافه و مخلوط کنید تا خمیر نرم و یکدست شود ( در زمان اضافه کردن تخم مرغ خمیر باید ولرم باشد ).

شیرینی بامیه

خمیر را درون قیف بریزید و به اندازه ای که میخواهید قیچی کنید ، حجم خمیر پس از سرخ شدن دو برابر میشود ( دو سر قیچی را چرب کنید تا خمیر به قیچی نچسبد ).

شیرینی بامیه

درون قابلمه روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود ( در زمان اضافه کردن خمیر دقت کنید روغن داغ نباشد چون بامیه خشک میشود ).

قابلمه را پر نکنید چون حجم خمیر پس از سرخ شدن بیشتر میشود ، بامیه ها را مرتب هم بزنید تا یکدست سرخ شوند و به یکدیگر نچسبند.

شیرینی بامیه

پس از سرخ شدن بامیه های داغ را درون شهد سرد شده بریزید ( دقت کنید بامیه ها داغ و شربت هم دمای اتاق باشد ) ، پس از 3 دقیقه بامیه ها را از شربت خارج کنید.

+ میتوانید بامیه ها را با پودر پسته یا پودر نارگیل تزیین کنید.

+ بیشتر از زمان گفته شده بامیه ها را در شربت قرار ندهید تا نرم نشوند.

+ میتوانید به جای کره از روغن جامد استفاده کنید ، کره طعم بهتری به بامیه میدهد.

‫5/5 ‏‫(29 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *