نماد اژدها در فنگ شویی

نماد اژدها در فنگ شویی

نماد اژدها در فنگ شویی

اژدها نماد امپراطور و مهمترین حیوان در فنگ شویی و نشان دهنده قدرت ، فراوانی و ثروت است ، اژدها به همراه سیمرغ ( ققنوس ) ، لاک پشت و ببر 4 حیوان آسمانی فنگ شویی را تشکیل می دهند.

اژدها موجود افسانه‌ای است که در فرهنگ های مختلف دنیا هم از آن می‌ترسند و هم مورد احترام است ، در شرق اژدها را موجودی قدرتمند و خیرخواه می دانند که نماد خوش شانسی است و اعتقاد بر این است که اژدها این قدرت را دارد که به کسانی که آنها را شایسته میداند ثروت ببخشد.

به طور کلی اژدها به عنوان موجودی قدرتمند و عرفانی دیده میشود که با قدرت ، شجاعت و شانس همراه است ، اژدها همچنین می تواند نشان دهنده خرد و محافظت باشد ، به ویژه برای کسانی که نمی توانند از خود محافظت کنند.

در چین اژدها موجودی است که قدرت کنترل آب و هوا و آوردن باران را دارد و زمین را از خشکسالی نجات میدهد ، دیدن نماد اژدها اغلب به فال نیک گرفته میشود و با رفاه همراه است و اعتقاد بر این است که آنها به کسانی که شایسته خوشبختی هستند برکت می دهند.

در بسیاری از فرهنگ های بومی آمریکا اژدها به عنوان موجودی قدرتمند و مورد احترام دیده میشود و اعتقاد بر این است که آنها در ایجاد زمین نقش داشته اند ، در باورهای اروپایی ، اژدها را محافظ گنج می دانند که از انبار خود در برابر متجاوزان محافظت می کند.

نمادهای شانس در فنگ شویی

محل قرار دادن اژدها در فنگ شویی

اژدها تحت تاثیر عنصر چوب و با جهت شرق در ارتباط است ، پیشنهاد میشود یک اژدها از جنس یشم یا چوب در بخش شرقی خانه یا محل کار قرار دهید ( اژدها به رنگ سبز آبی هم جواب میدهد ).

برای تقویت نماد اژدها بهتر است آن را با عنصر هماهنگ ( آب یا آتش ) استفاده کنید ، اژدها از آب ( تمیز و روان ، نه راکد ) حمایت می کند ، بنابراین اگر در نزدیکی آب مانند رودخانه یا دریا زندگی می کنید ، اژدها را رو به جهت آب از سمت پنجره قرار دهید.

نماد یک جفت اژدها در کنار درب خانه میتواند از خانه محافظت کند و خوش شانسی به همراه بیاورد ( مجسمه  ، نقاشی یا حتی گلدان هایی با تصاویر اژدها مناسب است ).

با استفاده از تصویر اژدها میتوانید انرژی های یین و یانگ خود را متعادل کنید ، با پوشیدن لباس هایی که تصویر اژدها بر روی آن وجود دارد میتوانید از خود محافظت کنید.

نمادهای شانس در فنگ شویی

نماد اژدها را می توانید در قسمت های پر انرژی خانه مانند اتاق نشیمن ، ناهار خوری یا اتاق کار قرار دهید اما هرگز این نماد را در مناطق کم انرژی مانند کمد ، حمام یا پارکینگ قرار ندهید ، همچنین این نماد مناسب اتاق خواب نیست.

اژدها و ققنوس دو نماد بسیار قدرتمند و مهم در فنگ شویی هستند ، اژدها بسیار یانگ است و موفقیت در کارها را به ارمغان می آورد ، اژدها و ققنوس در کنار هم یک نماد قوی برای موفقیت در ازدواج و کار است ، استفاده از نماد سیمرغ و اژدها در بخش شمال غربی خانه ، باعث افزایش قدرت یانگ و در بخش جنوب غربی باعث افزایش قدرت یین می شود ، قراردادن نماد اژدها و سیمرغ در قسمت شرق سلامتی افراد ساکن را افزایش میدهد  باعث بهبود روابط میشود.

5 عنصر میتوانند از نماد اژدها برای اهداف خود استفاده کنند ، عنصر خاک برای رفاه و حفاظت ، عنصر فلز برای شادی ، عنصر آب برای ثروت و دانش ، عنصر چوب برای رشد و فراوانی و عنصر آتش برای موفقیت و حمایت میتوانند از نماد اژدها استفاده کنند.

با توجه به عناصر و جهت و رنگ آنها میتوانید جنس و رنگ اژدهای خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *