div فال و طالع بینی بانو شف div
طالع بینی ازدواج مرد متولد مرداد
عدد کوا ( سال تولد ) در فنگ شویی
مربع لوشو و نقشه باگوا در فنگ شویی
نماد سگ های فو در فنگ شویی
طالع بینی ازدواج زن متولد بهمن
تعبیر خواب مخصوص هر روز ماه
طالع بینی ازدواج مرد متولد بهمن
  1. مشاهده : 3045
  2. بانو شف
خـانه » آموزش فنگ شویی » مفاهیم یین و یانگ در فنگ شویی

مفاهیم یین و یانگ در فنگ شویی

چی و شاچی در فنگ شویی

یین و یانگ در فنگ شویی

.

تایجیتو ( شکل بالا ) نماد سنتی نیروهای یین و یانگ است و به دو صورت در زبان چینی نوشته میشود ( چینی ساده 阴阳 و چینی سنتی 陰陽 ) و به مفهوم نگرش چینیان باستان به نظم جهان است.

یین و یانگ شکل ساده‌ ای از مفهوم یگانگی متضادها است ، از دیدگاه چینیان باستان و تائو باوران ، در همهٔ پدیده‌ها و اشیاء غیر ایستا در جهان هستی،  دو اصل متضاد ولی مکمل وجود دارد.

یین و یانگ نشان دهنده قطب‌های مخالف و تضادهای جهان هستند ، البته این بدان معنا نیست که یانگ خوب است و یین بد است ، در حقیقت این تحریفی نادرست است بلکه یین و یانگ مانند شب و روز یا زمستان و تابستان بخشی از چرخه هستی هستند.

وقتی تعادل و احساس خوبی به وجود می‌آید که تعادل بین یین و یانگ برقرار باشد.

نقطه‌های متضادی که داخل شکل یین و یانگ دیده می‌شود به این مفهوم است که یین وقتی به حداکثر خودش برسد و میخواهد تمام شود در درونش یانگ را دارد و وقتی هم که یانگ میخواهد به حداکثر خود برسد در درونش یین را دارد ، یعنی وقتی یکی تمام می‌شود دیگری در درونش رشد میکند و این چرخه ادامه پیدا میکند.

یین و یانگ به ترتیب نام اصل‌ها یا نیروهای مکمل ماده و نر جهان است که همه جوانب زندگی را در بر می‌گیرند.

یین در لغت به معنای سمت سایه و یانگ سمت آفتاب‌ گیر است ، یین معمولاً مترادف زمین شمرده می‌شود که تاریک و سرد است و هر چیز بدی به آن نسبت داده میشود و یانگ مترادف آسمان است و روشن ، گرم و خوب شمرده می‌شود.

هیچ چیزی کامل یین یا کامل یانگ نیست ، مثلا آب سرد در مقابل آب جوش یین است ولی در مقابل یخ یانگ است ، یین و یانگ کاملا به هم وابسته اند و هیچ کدام بدون دیگری نمی‌توانند وجود داشته باشند ، نور بدون تاریکی معنی ندارد.

زمانیكه ما از خودمان یا چیزی راضی هستیم یعنی اینكه یین و یانگ در عالی ترین وضعیت خود قرار گرفته اند و این هدف اصلی فنگ شویی برای برقراری دائم و همیشگی این تعادل و در نهایت بوجود آمدن آرامش و هارمونی است.

چی و شاچی در فنگ شویی

چی و شاچی در فنگ شویی

.

فنگ شویی به معنی باد و آب و هنر باستانی شرق برای تروج سلامتی ، شادی ، سعادت ، انرژی و شور و اشتیاق از طریق چیدمان صحیح اشای و دكور مناسب است.

هدف فنگ شویی در مجموع خلق حس هماهنگی در خانه فرد و در نتیجه زندگی است ، فنگ شویی بر حركت چی Chi كه با عناوین دم كیهانی یا انرژی حیاتی نیز خوانده میشود مبتنی است.

چی Chi  شانس خوب را به انرژی فیزیكی ، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل میكند ، بنابراین جریان مناسب و درست چی در خانه بسیار مهم و حیاتی است , اگر چی Chi نتواند در خانه بدرستی حركت كند به انرژی مخرب یا شاچی ShaChi  تبدیل میشود.

چی Chi در خطوط منحنی و شاچی ShaChi در خطوط مستتقیم و صاف حركت میكند ، گوشه های نوك تیز تیرهای نامرئی یا پرتوهای مضر خلق میكنند كه این میتواند شانس شما را خدشه دار كند ( مثلا برای مبلمان و وسایل خانه توصیه میشود بجای وسایل لبه تیز از وسایلی كه انحناء دارند استفاده كنید ).

چی Chi دو قطب یین ( نیروی زنانه ، منفی ، متغیر ) و یانگ ( نیروی مردانه ، مثبت ، فعال ) ، این به معنی این نیست که یانگ خوب و یین بد است بلكه این دو مانند شب و روز بخشی از یك چرخه بزرگ و مكمل یکدیگر هستند.

جریان داشتن چی در محیط خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا اگر این نیروی حیات بخش نتواند در خانه جریان داشته باشد و راکد بماند کم کم به انرژی مخرب یعنی شاچی تبدیل شده و موجب افسردگی ، بیماری ، بدشانسی ، نا امیدی ، خشم ، اضطراب ، نقصان ثروت و … خواهد شد.

بی نظمی در خانه به مدت طولانی باعث ایجاد شاچی میشود ، گلهای خشكیده در خانه باعث ایجاد افسردگی و بیماری میشود بنابراین در دكوراسیون منزل از گلهای خشك استفاده نكنید ، بجای گل های خشك از گلدانهای شاداب و پربرگ استفاده کنید تا انرژی مثبت ایجاد كند.


اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
  • تبلیغات
  • تبلیغات
  • تبلیغات
  • کپی برداری از مطالب و تصاویر بانو شف ممنوع میباشد © 2023