نماد ببر در فنگ شویی

نماد ببر در فنگ شویی

نماد ببر در فنگ شویی

ببر یکی از 4 حیوان آسمانی در فنگ شویی و یکی از قدرتمندترین نمادها است ( سه نماد دیگر اژدها ، ققنوس و لاک پشت هستند ) ، ببر نمایانگر قسمت غرب ساختمان است.

در دوران کهن ، ببر به پادشاه حیوانات و کوه ها معروف بود که همیشه مراقب دره ها بود.

ببر نمادی قدرتمند از شجاعت ، شجاعت و شجاعت است ! این ویژگی به تصویر افسانه ای او کمک کرده است و در شرق همیشه تصویر این جانور وحشی را روی درهای ورودی خود ترسیم میکردند تا نیروهای شر و منفی را دفع کنند ، مردم به امید امنیت ، تابلویی با عنوان پنج برکت ( ببر ) را در قسمت اصلی خانه خود آویزان می کردند.

نماد ببر به قدری قدرتمند بود که استفاده از نقاشی آن بر روی کوسن ، کلاه و لباس کودکان به یک سنت تبدیل شد ( همه اینها برای محافظت کودک در برابر نیروهای شیطانی بود ) ، برخی از والدین حتی کلمه 王 ( پادشاه ) را بر روی پیشانی فرزندان خود می نوشتند که شبیه خط های روی سر ببر است.

در شرق برخی از خدایان با ببرها نشان داده می شوند ( شناخته شده ترین آنها خدای طب است ) ، در افسانه ای گفته می شود ببر یک زن را خورد اما سنجاق سر آن زن در گلویش گیر کرد سپس به خدای طب التماس کرد که به او کمک کند و قول داد که دیگر به مردم صدمه نزند سپس خدا سنجاق سر را برداشت و ببر از آن زمان همه جا او را همراهی میکند ( به همین دلیل است که معبدهایی که برای پرستش خدا ساخته می شوند اغلب دارای مجسمه های سنگی با نماد ببرها هستند ).

نماد ببر در فنگ شویی

یکی از راه های ایجاد فنگ شویی خوب ، قرار دادن نماد ببر در خانه یا محل کار است ؛ ببر نماد قدرتمندی از شجاعت و محافظت است که با خوش شانسی و فراوانی همراه است.

ببر بر خلاف اژدها که فرمانروای حیوانات در آسمان است، به عنوان فرمانروای حیوانات در زمین شناخته می شود و گفته می شود که قدرت دور کردن شیاطین را دارد.

نقاشی‌های چینی که ببر را به تصویر می‌کشند اغلب روی دیوارهای درون ساختمان و روبروی درب ورودی آویزان می‌شوند که باعث می شود شیاطین ترسیده و نتوانند وارد شوند ، در چین باستان ببر خدای حیوانات بود و به عنوان روح نگهبان کشاورزی شیطان خشکسالی را می بلعید.

اعتقاد بر این بود که روح ببر پس از مرگ وارد زمین شده و به کهربا تبدیل میشود.

نماد ببر در فنگ شویی

وحشی بودن ببر او را به موجودی مرتبط با یانگ ( نیروی مردانه ) تبدیل کرد اما ببر سفید با یین ( نیروی زنانه ) مرتبط است تا همه چیز را متعادل کند و آرامش و تعادل معنوی را به زندگی شما بیاورد.

ببر نماد غرب و تحت تاثیر عنصر فلز است و به سمت راست ملک اختصاص دارد ، قسمت غرب و شمال غرب بهترین منطقه برای قرارگیری این نماد است.

ببر زمینی تر از اژدها است با این وجود با جهت غرب همراه است ، بنابراین اگر به دنبال خوش شانسی هستید ، ببر سفید نماد قدرتمندی است ، نماد ببر همچنین با افزایش سلامتی به خصوص در دستگاه تنفسی در ارتباط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *