مربع لوشو و نقشه باگوا در فنگ شویی

مربع لوشو و نقشه باگوا در فنگ شویی

مربع لوشو و نقشه باگوا در فنگ شویی

مربع جادویی لوشو Lo Shu.

مربع لوشو نوعی مربع جادویی 3 در 3 است ، این مربع باستانی‌ترین روش استفاده از فنگ شویی است و طبق افسانه‌های چینی ، امپراتور یو آن را بر روی لاک یک لاکپشت غول پیکر کشف کرد ، به هر خانه این مربع یک عدد تعلق دارد و از هر طرف که این اعداد را جمع کنیم حاصل آن 15 میشود.

خانه ، اتاق ، دفتر کار ، میز و در کل هر محیطی را میتوان بر اساس مربع لوشو چیدمان کرد تا بهترین کارایی را داشته باشد ، در این روش محیط را به ۹ قسمت تقسیم میکنند و عناصر در این خانه ها بر اساس جهت و رنگ قرار می گیرند ، هر بخش از خانه به یک حوزه زندگی انسان ( روابط ، سلامتی ، حرفه و …) مرتبط میشود.

هر یک از عناصر با توجه به در ورودی خانه در بخشی از این مربع جای دارند ، بهترین حالت در چیدمان این است که درب ورودی در پایین مربع و در یکی از خانه های 1 ، 6 یا 8 قرار داشته باشد.

مربع لوشو و نقشه باگوا در فنگ شویی

جهت ها و عناصر مربع لوشو

خانه 1 شمال عنصر آب
خانه 9 جنوب عنصر آتش
خانه 5 مرکز عنصر خاک
خانه 7 غرب عنصر فلز
خانه 3 شرق عنصر چوب
خانه 6 شمال غربی عنصر فلز
خانه 8 شمال شرقی عنصر خاک
خانه 2 جنوب غربی عنصر خاک
خانه 4 جنوب شرقی عنصر چوب

در هر یک از خانه های لوشو  یکی از 5 عنصر فنگ شویی قرار گرفته است و با توجه به آموزش عناصر فنگ شویی برای هر عنصر باید از رنگ ، نماد و اشکال مربوط به آن عنصر استفاده کرد ، همچنین باید مراقب چرخه سازنده و مخرب عناصر بود.

به عنوان مثال خانه شماره ۹ مربوط به عنصر آتش است و در این قسمت باید از رنگ های قرمز و ارغوانی استفاده کرد ، رنگ دیوار ارغوانی ، قالیچه قرمز ، اشکال مثلثی ، مجسمه سیمرغ و …

+ اگر به هر دلیلی خانه به شکل مربع نباشد قسمتی از مربع لوشو حذف میشود و هر بخشی که حذف شود قسمت های مرتبط با آن بخش با کمبودهایی روبرو خواهد شد.

به عنوان مثال اگر در خانه ای بخش شماره 2 که نشان دهنده روابط عاطفی و عاشقانه است وجود نداشته باشد افراد خانواده با مشکلات و درگیری های عاطفی روبرو خواهند شد.

مربع لوشو و نقشه باگوا در فنگ شویی

خانه های مربع لوشو ( نقشه باگوا )

خانه 1
کار . اعتبار اجتماعی

خانه 1 مربع لوشو در جهت شمال و عنصر آن آب است ، تعادل در این بخش باعث افزایش اعتبار اجتماعی و پیشرفت شغلی شود.

خانه 9
شهرت . نام نیک

خانه 9 مربع لوشو در جهت جنوب و عنصر آن آتش است ، تعادل در این بخش باعث افزایش شهرت و معروفیت میشود.

خانه 5
سلامتی

خانه 5 مربع لوشو در جهت مرکز و عنصر آن خاک است ، تعادل در این بخش باعث سلامت جسمی و جلوگیری ار بیماری میشود.

خانه 7
باروری . تفریح . هدیه

خانه 7 مربع لوشو در جهت غرب و عنصر آن فلز است ، تعادل در این بخش باعث افزایش باروری ، تفریح و دریافت هدیه میشود.

خانه 3
روابط خانواده . ارواح اجدادی
خانه 3 مربع لوشو در جهت شرق و عنصر آن چوب است ، تعادل در این بخش باعث بهبود روابط خانوادگی و دریافت حمایت از ارواح اجدادی میشود.
خانه 6
سفر . دوستان . ارواح پاک
خانه 6 مربع لوشو در جهت شمال غربی و عنصر آن فلز است ، تعادل در این بخش باعث افزایش سفر ، دوستان خوب و دریافت حمایت از ارواح پاک میشود.
خانه 8
علم . خلاقیت
خانه 8 مربع لوشو در جهت شمال شرقی و عنصر آن خاک است ، تعادل در این بخش باعث افزایش خود آگاهی و خلاقیت ، کسب علم و دانش میشود.
خانه 2
عشق . ازدواج
خانه 2 مربع لوشو در جهت جنوب غربی و عنصر آن خاک است ، تعادل در این بخش باعث افزایش عشق و محبت بین افراد نزدیک خانواده مانند همسر و مادر میشود.
خانه 4
ثروت . موفقیت
خانه 4 مربع لوشو در جهت جنوب شرقی و عنصر آن چوب است ، تعادل در این بخش باعث افزایش موفقیت و ثروت میشود.

برای بررسی باگوا ابتدا نقشه خانه را روی کاغذ بکشید ( همه اتاق ها ، راهرو ، کمد و …  را رسم کنید ) ، نقشه را به صورتی بچرخانید که در ورودی در سه خانه پایینی نقشه باگوا قرار گیرد.

اگر در خانه شما در مرکز ساختمان قرار گرفته باشد با بخش مسیر زندگی و شغل در نقشه ی باگوا هماهنگ است ، اگر در ورودی در سمت راست خانه قرار باشد با بخش دوستان ، سفر و ارواح حمایت کننده هاهنگ است و اگر در سمت چپ قرار گیرد با بخش علم و خلاقیت نقشه باگوا هماهنگ است.

باید همواره مراقب بود تا در چرخه عناصر مشکلی بوجود نیاید و چرخه سازنده به چرخه مخرب تبدیل نشود ، در صورت ایجاد چرخه مخرب انرژی این خانه ها به صورت معکوس عمل خواهد کرد ، با استفاده از رنگ ، شکل و نماد مربوط به هر عنصر میتوان در صورتی که چرخه مخرب و ناهماهنگی در خانه ها ایجاد شد آن را برطرف نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *