div فال و طالع بینی بانو شف div
تعبیر خواب مخصوص هر روز ماه
طالع بینی ازدواج زن متولد مرداد
نماد وزغ سه پا در فنگ شویی
نماد ماهی در فنگ شویی
طالع بینی ازدواج زن متولد بهمن
طالع بینی ازدواج زن متولد آذر
نماد اسب اژدها ( کی لین ) در فنگ شویی
  1. مشاهده : 3068
  2. بانو شف
خـانه » آموزش فنگ شویی » مربع لوشو و نقشه باگوا در فنگ شویی

مربع لوشو و نقشه باگوا در فنگ شویی

مربع فنگ شویی

مربع جادویی لوشو Lo Shu

.

مربع لوشو نوعی مربع جادویی 3 در 3 است ، این مربع باستانی‌ترین روش استفاده از فنگ شویی است و طبق افسانه‌های چینی ، امپراتور یو آن را بر لاک یک لاکپشت غول پیکر پیدا کرد ، به هر خانه این مربع یک عدد تعلق دارد و از هر طرف که این اعداد را جمع کنیم حاصل آن 15 میشود.

خانه ، اتاق ، دفتر کار ، میز و در کل هر محیطی را میتوان بر اساس مربع لوشو چیدمان کرد تا بهترین کارایی را داشته باشد ، در این روش محیط را به ۹ قسمت تقسیم میکنند و عناصر در این خانه ها بر اساس جهت و رنگ قرار می گیرند ، هر بخش از خانه به یک حوزه زندگی انسان ( روابط ، سلامتی ، حرفه و …) مرتبط میشود.

هر یک از عناصر با توجه به در ورودی خانه در بخشی از این مربع جای دارند ، بهترین حالت در چیدمان این است که درب ورودی در پایین مربع و در یکی از خانه های 1 ، 6 یا 8 قرار داشته باشد.

مربع فنگ شویی

جهت ها و عناصر مربع لوشو

.

خانه 1 شمال عنصر آب
خانه 9 جنوب عنصر آتش
خانه 5 مرکز عنصر خاک
خانه 7 غرب عنصر فلز
خانه 3 شرق عنصر چوب
خانه 6 شمال غربی عنصر فلز
خانه 8 شمال شرقی عنصر خاک
خانه 2 جنوب غربی عنصر خاک
خانه 4 جنوب شرقی عنصر چوب

 

در هر یک از خانه های لوشو  یکی از 5 عنصر فنگ شویی قرار گرفته است و با توجه به آموزش عناصر فنگ شویی برای هر عنصر باید از رنگ ، نماد و اشکال مربوط به آن عنصر استفاده کرد ، همچنین باید مراقب چرخه سازنده و مخرب عناصر بود.

به عنوان مثال خانه شماره ۹ مربوط به عنصر آتش است و در این قسمت باید از رنگ های قرمز و ارغوانی استفاده کرد ، رنگ دیوار ارغوانی ، قالیچه قرمز ، اشکال مثلثی ، مجسمه سیمرغ و …

+ اگر به هر دلیلی خانه به شکل مربع نباشد قسمتی از مربع لوشو حذف میشود و هر بخشی که حذف شود قسمت های مرتبط با آن بخش با کمبودهایی روبرو خواهد شد.

به عنوان مثال اگر در خانه ای بخش شماره 2 که نشان دهنده روابط عاطفی و عاشقانه است وجود نداشته باشد افراد خانواده با مشکلات و درگیری های عاطفی روبرو خواهند شد.

مربع فنگ شویی

خانه های مربع لوشو ( نقشه باگوا )

.

خانه 1
کار . اعتبار اجتماعی

خانه 1 مربع لوشو در جهت شمال و عنصر آن آب است ، تعادل در این بخش باعث افزایش اعتبار اجتماعی و پیشرفت شغلی شود.

خانه 9
شهرت . نام نیک

خانه 9 مربع لوشو در جهت جنوب و عنصر آن آتش است ، تعادل در این بخش باعث افزایش شهرت و معروفیت میشود.

خانه 5
سلامتی

خانه 5 مربع لوشو در جهت مرکز و عنصر آن خاک است ، تعادل در این بخش باعث سلامت جسمی و جلوگیری ار بیماری میشود.

خانه 7
باروری . تفریح . هدیه

خانه 7 مربع لوشو در جهت غرب و عنصر آن فلز است ، تعادل در این بخش باعث افزایش باروری ، تفریح و دریافت هدیه میشود.

خانه 3
روابط خانواده . ارواح اجدادی
خانه 3 مربع لوشو در جهت شرق و عنصر آن چوب است ، تعادل در این بخش باعث بهبود روابط خانوادگی و دریافت حمایت از ارواح اجدادی میشود.
خانه 6
سفر . دوستان . ارواح پاک
خانه 6 مربع لوشو در جهت شمال غربی و عنصر آن فلز است ، تعادل در این بخش باعث افزایش سفر ، دوستان خوب و دریافت حمایت از ارواح پاک میشود.
خانه 8
علم . خلاقیت
خانه 8 مربع لوشو در جهت شمال شرقی و عنصر آن خاک است ، تعادل در این بخش باعث افزایش خود آگاهی و خلاقیت ، کسب علم و دانش میشود.
خانه 2
عشق . ازدواج
خانه 2 مربع لوشو در جهت جنوب غربی و عنصر آن خاک است ، تعادل در این بخش باعث افزایش عشق و محبت بین افراد نزدیک خانواده مانند همسر و مادر میشود.
خانه 4
ثروت . موفقیت
خانه 4 مربع لوشو در جهت جنوب شرقی و عنصر آن چوب است ، تعادل در این بخش باعث افزایش موفقیت و ثروت میشود.

.

برای بررسی باگوا ابتدا نقشه خانه را روی کاغذ بکشید ( همه اتاق ها ، راهرو ، کمد و …  را رسم کنید ) ، نقشه را به صورتی بچرخانید که در ورودی در سه خانه پایینی نقشه باگوا قرار گیرد.

اگر در خانه شما در مرکز ساختمان قرار گرفته باشد با بخش مسیر زندگی و شغل در نقشه ی باگوا هماهنگ است ، اگر در ورودی در سمت راست خانه قرار باشد با بخش دوستان ، سفر و ارواح حمایت کننده هاهنگ است و اگر در سمت چپ قرار گیرد با بخش علم و خلاقیت نقشه باگوا هماهنگ است.

باید همواره مراقب بود تا در چرخه عناصر مشکلی بوجود نیاید و چرخه سازنده به چرخه مخرب تبدیل نشود ، در صورت ایجاد چرخه مخرب انرژی این خانه ها به صورت معکوس عمل خواهد کرد ، با استفاده از رنگ ، شکل و نماد مربوط به هر عنصر میتوان در صورتی که چرخه مخرب و ناهماهنگی در خانه ها ایجاد شد آن را برطرف نمود.


اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
  • تبلیغات
  • تبلیغات
  • تبلیغات
  • کپی برداری از مطالب و تصاویر بانو شف ممنوع میباشد © 2023