شناخت شخصیت با اشکال هندسی

شناخت شخصیت با اشکال هندسی

شناخت شخصیت با اشکال هندسی

ساده ترين اشكال هندسى را به خاطر بياوريد سپس به سرعت و بدون اينكه زياد به ذهن خود فشار بياوريد شكلى را انتخاب كنيد كه بيشتر از همه مى پسنديد.

مربع . مستطيل . مثلث . دايره . منحنى

در حقيقت يك تست شناخت شخصیت پيش روى شما قرار دارد كه با توجه به انتخابتان به سرعت نشان مى دهد شما در زندگى چه جور آدمى هستيد و در چه مشاغلی احتمال موفقیت تان بیشتر است !

شناخت شخصیت با اشکال هندسی

تفسیر اشکال هندسی

مربع : افرادى كه شكل مربع را انتخاب مى كنند كسانى هستند كه در يك محيط پايدار بيشترين احساس آرامش را دارند و مسير كارهايشان كاملاً واضح است ، چنين اشخاصى محافظه كارند و دوست دارند همه چيز مرتب و منظم باشد.

وظيفه شناس هستند و اگر كارى را به آنها واگذار كنيد آنقدر روى آن وقت میگذارند تا تمام شود ، حتى اگر كارى تكرارى و طاقت فرسا باشد و مجبور شوند به تنهايى آن را انجام دهند.

مستطيل : اصولگرايى مشخصه بارز اين افراد است. آنها نيز نظم و ترتيب را دوست دارند ولى آن را بيشتر از طريق سازماندهى هاى دقيق اجرا میكنند ، اين امر سبب میشود كه راه هاى مناسبى را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسى كنند.

اگر وظيفه اى به اين اشخاص بدهید ابتدا آن را به خوبى سازماندهى مى كنند تا اطمینان یابند که به طور اصولی اجرا خواهد شد.

مثلث : اشخاصى كه شكل مثلث را انتخاب میكنند هدف گرا هستند ، آنها از برنامه ريزى قبل از انجام كارها لذت مى برند و به طرح موضوعات و برنامه هاى بزرگ و بلند مدت تمايل نشان مى دهند اما ممكن است جزئيات را فراموش كنند.

اگر كارى را بر عهده آنها بگذاريد هدفى را براى آن تعيين و سپس با برنامه ريزى کار را آغاز می کنند.

دايره : چنين افرادى اجتماعى و خوش صحبت هستند ، هيچ لحن خشنى ندارند و امور را به وسيله صحبت كردن درباره آنها تحت كنترل خود در مى آورند.

ارتباطات اولين اولويت آنها در زندگى است ، مطمئن باشيد كه اگر وظيفه اى به آنها واگذار شود آنقدر درباره آن صحبت میكنند تا هماهنگى های لازم ايجاد شود.

منحنی : خلاقيت در اين قبيل افراد موج میزند و اغلب اوقات كارهاى جديد و متفاوت را ارائه مى دهند.

نظم و ترتيب برايشان كسالت آور است و اگر تكليف را براى آنها در نظر بگيريد ايده هاى خوب و مشخصى را براى آنها ابداع میکنند.

نکات مهم : به طور كلى افرادى كه سه شكل اول يعنى مربع ، مستطيل و مثلث را انتخاب مى كنند در جهت مسير ويژه در حركت هستند و كارها را به طور منطقى و اصولى انجام مى دهند ولى ممكن است خلاقيت كمى داشته باشند.

گزينش دايره و منحنى نشان دهنده خلاقيت و برون گرايى است و چنين افرادى به موقعيت هاى جديد و سایر افراد دسترسی پیدا می کنند اما چندان اصول گرا و قابل اعتماد نیستند.

کاربرد تست اشکال هندسی : اين تست براى ارزيابى افراد نسبت به موقعيت شغلى شان كاربرد دارد و يا به منظور پى بردن به اين نكته كه اشخاص مختلف تا چه حد مى تواند با هم كار كنند.

اگر شما بشدت علاقه منديد كه يك كار خاص و اصولى را انجام دهيد ، يك فرد مربع و مستطیل دوست ميتواند همكار خوبى برايتان باشد همچنين اينگونه افراد براى كار در دواير حسابرسى هم كاملاً مناسبند.

اگر كارها نياز به سازماندهى گروهى داشته باشد مثلث دوستان در پيشبرد فعاليت ها موفق خواهند بود ، اين افراد مى توانند مجرى خوبى باشند چون اهداف را مشخص و اطمينان مى يابند كه دستيابى به آنها ممكن است.

براى هر نوع ارتباطات حضورى افرادى كه دايره را انتخاب مى كنند بهترين هستند ، آنها مى توانند يك كارمند خوب ، مسؤول پذيرش يا فردى باشند كه به مشتريان خود خدمات مناسبى را ارائه میدهند.

بالاخره افرادى كه شكل مورد علاقه شان منحنى است هميشه ايده هاى تازه دارند و به طور مثال براى كار در شركت هاى تبليغاتى مناسبند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *